Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Przygoda w ENERGYLANDII 24.04.2019

Energylandia w Zatorze to największy Rodzinny Park Rozrywki w Polsce Na 26 hektarach usytuowanych jest kilkadziesiąt atrakcji przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. I z tych właśnie fantastycznych atrakcji korzystali nasi podopieczni w dniu 24 kwietnia 2019r! ... »

Wielkanocne spotkanie

15 kwietnia cała społeczność naszego Domu zgromadziła się w sali pełnej słońca i kwiatów, aby podzielić się jajeczkiem i spożyć tradycyjne, wielkanocne potrawy. Przez okna, do sali wdzierała się wiosna. Takim spotkaniom, organizowanym od lat zawsze towarzyszy wiosenny optymizm naszych podopiecznych!

Zmiana Inspektora Danych Osobowych

Z dniem 15.04.2019r. Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Kijanach dokonała zmiany inspektora danych osobowych w jednostce. Funkcję inspektora danych osobowych w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej w Kijanach pełni pan Jacek Siedlec. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się pod adresem e-mail: jacek.siedlec@op.pl, oraz pod nr. tel: 602 898 125

Wesołego Alleluja!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim znajomym i przyjaciołom moc wiosennego optymizmu, nadziei, radości, ciepła i zdrowia! Niech Wielkanocny nastrój pozostanie z Wami na długi, długi czas!

Tunezja, Kambodża, Turcja i Egipt...

Goście z tych krajów odwiedzą nas w wakacje i podzielą się swoją kulturą. Od kilku już lat współpracujemy z AIESEC - organizacją stworzonej przez młodych, niezależnych ludzi ze 122 krajów, których misją jest dążenie do osiągnięcia pokoju i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego. Dla naszych podopiecznych będzie to szansa na poznanie przedstawicieli tejże organizacji, motywów działania młodych ludzi z tak różnych zakątków świata. Istnienie niektórych krajów wydaje się być odległe i nierealne. Mozliwość spotkania z tymi ludźmi uświadamia nam, jak mały jest dziś Świat i jak dobrze jest móc doświadczyć różnorodności kultur, przekonań i poglądów.

Egzaminy, egzaminy...

W tym roku mamy pięcioro gimnazjalistów, którzy dziś rozpoczęli egzaminy. W następnym tygodniu dwójka podopiecznych przystąpi do egzaminu ósmoklasistów. Wszystkim życzymy powodzenia!

Taka niespodzianka przed Świętami!

01 kwietnia - choć to wcale nie żart - pojawiło się pierwsze, długo wyczekiwane małe jajo u naszych papug. Papugi mamy od XII.2018 r i już w sumie to nikt nie wierzył, że budki lęgowe zostaną wykorzystane. A tu taka niespodzianka!

18 urodziny Ewy

29 marca osiemnaste urodziny obchodziła Ewa. To ważna data, bo można już zgłosić się do teleturnieju, założyć konto w banku, mieć dowód, zagłosować w wyborach...Ale każdy wiek ma swoje plusy i minusy! Ewie życzymy, aby celebrowała każdą chwilę w życiu bo teraz czas będzie uciekał jakby jeszcze szybciej!(tort był baardzo pyszny)

Druga edycja akcji UBRANIA OD SERCA

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z faktu, że po raz drugi wychowankowie Placówki zostali zakwalifikowani do udziału w akcji Towarzystwa Nasz Dom oraz marki Vizir pt. "Ubrania od serca" organizowanej w ramach Funduszu Grantowego im. Janusza Korczaka. Nie możemy się już doczekać na wyprawę po zakup fajnych ciuszków :-)

Z wydarzeń kulturalnych Placówki...

Młodzież z Placówki wzięła udział w koncercie ZEUSa w lubelskim klubie Graffiti promującym najnowszą płytę wykonawcy: "ZEUS.TO POMYŁKA." Oprócz utworów z nowego krążka nie zabrakło dobrze znanych klasyków ze starszych płyt . Udział w tym wydarzeniu dał uczestnikom zastrzyk pozytywnej energii i niezapomniane emocje, możliwość spędzenia wolnego czasu i integracji z grupą rówieśniczą.

Dajemy Domki ptakom

Przedstawiciele Koła Łowieckiego "Łoś" z Lublina, za zimowe dokarmianie leśnych zwierząt nagrodzili naszych podopiecznych drobnymi upominkami. Panowie przywieźli też nowe domki dla ptaków, które razem z dzieciakami rozwiesili na terenie tutejszego parku. Jest to bardzo pozytywna edukacja przyrodnicza, uświadamiająca, że człowiek może mieć też pozytywny wpływ na otaczającą nas przyrodę poprzez dokarmianie zwierząt i montowanie budek lęgowych.Jeśli chodzi o budowanie budek dla ptaków, nasz kraj należy chyba do wyjątkowych, i to w całej Europie, ponieważ historia tego przedsięwzięcia sięga już prawie stu lat. Jedne z pierwszych wzorów skrzynek lęgowych opracował profesor Jan Sokołowski, zwracając przede wszystkim uwagę na prostotę wykonania (wcześniej drążono budki w pniach, co było bardzo pracochłonne i mało wydajne) oraz na bezpieczeństwo ptaków.

świadome żywienie

28 lutego Pani Agnieszka Kuźmicka - dietetyk z PZAZ w Łęcznej poprowadziła w naszej placówce zajęcia o świadomym żywieniu. Dietetyk, wbrew pozorom i opiniom, zajmuje się nie tylko układaniem diety. Przede wszystkim przekazuje swoją wiedzę na temat tego, jak się odżywiać zdrowo i racjonalnie, układa plany żywieniowe i diety, pomaga wybrać zdrowe i pełnowartościowe składniki, przekazuje wskazówki na temat przygotowywania produktów, pomaga w radzeniu sobie z nadwagą i przygotowuje jadłospisy dla osób, które potrzebują specjalnej diety z powodu choroby. Pani dietetyk w bardzo atrakcyjny sposób poprowadziła to spotkanie, inspirując podopiecznych do zdrowego podejścia do sprawy tak oczywistej jaką jest jedzenie.

18 urodziny Natalii

13 lutego 2019 roku Natalia ukończyła 18 lat. Jest to bardzo ważny dzień dla każdego dziecka. Tak też było i u nas. Dzięki zaangażowaniu wychowawczyni Natali - Pani Kasi, całej społeczności placówki oraz przyjaciołom jubilatki, dzień jej 18-tych urodzin można uznać za wyjątkowy!

Echa wyjazdu do Panamy naszej podopiecznej

Wyjazd Kingi na Światowe Dni Młodzieży do Panamy został zauważony przez lokalne media. niżej link do artykułu w Tuba Łęczna. http://www.tubalecznej.pl/aktualnosci/czytaj/3454/Z-Kijan-na-spotkanie-z-papiezem-w-Panamie

1 2 3 »

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2021 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron warszawatworzenie stron warszawa