Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Dajemy Domki ptakom

Przedstawiciele Koła Łowieckiego "Łoś" z Lublina, za zimowe dokarmianie leśnych zwierząt nagrodzili naszych podopiecznych drobnymi upominkami. Panowie przywieźli też nowe domki dla ptaków, które razem z dzieciakami rozwiesili na terenie tutejszego parku. Jest to bardzo pozytywna edukacja przyrodnicza, uświadamiająca, że człowiek może mieć też pozytywny wpływ na otaczającą nas przyrodę poprzez dokarmianie zwierząt i montowanie budek lęgowych.Jeśli chodzi o budowanie budek dla ptaków, nasz kraj należy chyba do wyjątkowych, i to w całej Europie, ponieważ historia tego przedsięwzięcia sięga już prawie stu lat. Jedne z pierwszych wzorów skrzynek lęgowych opracował profesor Jan Sokołowski, zwracając przede wszystkim uwagę na prostotę wykonania (wcześniej drążono budki w pniach, co było bardzo pracochłonne i mało wydajne) oraz na bezpieczeństwo ptaków.

Galeria

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2021 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie strontworzenie stron