Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

Bal Gimnazjalny 2019

W sobotę 09 lutego trójka naszych podopiecznych - uczniów klas trzecich, wzięła udział w Balu Gimnazjalnym organizowanym tradycyjnie, od wielu lat w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Spiczynie. Nasi podopieczni prezentowali się wspaniale, galowe stroje i podniosła atmosfera, wszystko to uświadomiło nam, że to już nie dzieciaki, a młodzież przed którą stoi wybór dalszej drogi edukacji, zmiana środowiska, nawiązywanie nowych znajomości...To jak pierwsze kroki w dorosłość.

Zuzanna wśród wyróżnionych

Jedna z naszych podopiecznych, Zuzia wzięła udział w konkursie fotograficznym ZIMA 2019, jaki organizowany był w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach. Piękno zimy uchwycone okiem Zuzanny znalazło uznanie wśród Jury Konkursu i jej zdjęcia nagrodzone zostały Wyróżnieniem.

Las zimą

Ostatnie opady śniegu stworzyły bajkową scenerię w lesie. Ale dla zwierząt tam żyjących zima nie jest już bajką. Zmarznięta ziemia i warstwa śniegu utrudniają zdobywanie pokarmu. Dlatego myśliwi z Koła Łowieckiego nr 8 "Łoś" w Lublinie dbają, aby mieszkańcom lasu udało się przetrwać zimę i systematycznie dostarczają pokarm do karmników i oznaczonych miejsc żerowania zwierząt. Dzięki uprzejmości Pana Jana Piotrowskiego - przedstawiciela w/w Koła Łowieckiego, nasi podopieczni mogli uczestniczyć w tych działaniach roznosząc zboże i sól do oznaczonych miejsc w lesie. Po zakończonej pracy, korzystając z zimowej aury, odbyło się pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Studniówkowo w naszej społeczności.

W styczniu nasze dwie podopieczne - Weronika i Paulina brały udział bardzo ważnych wydarzeniach. Paulina w Studniówce Zespołu Szkół im. Króla Kazimierza Jagiellończyka z Łęcznej. Studniówka odbyła się w Zajeździe Drob w Urszulinie. Weronika zaś uczestniczyła na swojej studniówce, która odbyła się w Dworze Wincentów koło Lubartowa.

Przekazujemy gorące pozdrowienia od naszej podopiecznej Kingi, która uczestniczy w Światowych Dniach Młodzieży2019

34. Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 odbędą się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. w stolicy Panamy. Tematem spotkania wyznaczonym przez papieża, są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38). Jak powiedział przewodniczący lokalnego komitetu organizacyjnego, abp Jose Domingo Ulloa Mendieta, wybór daty spotkania podyktowany został względami klimatycznymi, ponieważ styczeń jest miesiącem letnim. Ponadto, jest to pora sucha, która sprzyja organizacji wydarzeń plenerowych. Ważnym argumentem pastoralnym, przemawiającym za organizacją ŚDM na początku roku kalendarzowego, jest także fakt, że od połowy grudnia do Środy Popielcowej, uczniowie i studenci w krajach Ameryki Centralnej przebywają na wakacjach. Jak podkreślał w rozmowie z KAI nuncjusz apostolski w Panamie, abp Andrés Carrascosa Coso, dla młodzieży z tej części świata udział w poprzednich 15-stu edycjach ŚDM wiązał się nie tylko z dużymi wydatkami, ale też z koniecznością uzyskania pozwolenia na wyjazd w trakcie zajęć w szkołach i na uczelniach – co uniemożliwiało wyjazd większości młodych ludzi.

Niepodległość Polski. Konkurs plastyczny

Nasi wychowankowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w konkursie "Niepodległa Polska". Wrażliwość włożona w tworzenie prac zaowocowała zwycięstwem w konkursie. Agata, Bartek, Kinga, Natalia, Patryk i Weronika otrzymali w nagrodę dyplomy i pamiątkową odzież.

Wycieczka do Warszawy

Warszawa 2018 W dniu 19.12.2018r wychowankowie Placówki odwiedzili Warszawę. ... »

Spotkania świąteczne Rodzinek

W dniach 17. XII oraz18.XII odbyły się uroczyste spotkania świąteczne Rodzinek wychowawczych. Spotkania odbyły się przy blasku światełek i zapachu choinki w bardzo miłej atmosferze. Pod choinką na podopiecznych czekały prezenty ufundowane przez pracowników NZOZ Szpitala w Łęcznej. Radości było co nie miara

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Niech magia Świąt Bożego Narodzenia wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni, a blask gwiazd przypomina, że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć życzenie… spełnienia wszystkich świątecznych życzeń! - życzy cała społeczność Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach

« 1 2 3 4 »

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2021 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

agencja interaktywnaagencja interaktywna